KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 12969080
nr 1296 9080
Edward Hargitt
(1835-1895), Storbritannien
Blandteknik, Signerad, daterad 1873. Mixed media, ca 33x51 cm
Edward Hargitt, skottsk bildkonstnär och ornitolog född 1835, död 1895.
Utrop:
800 kr
Såld:
900 kr
måndag 9 december 2019
kl 18:42:58
600 kr
800 kr
Edward Hargitt
Läs mer om Edward Hargitt